Zoran Đurašković od danas više nije trener Mornara. Najtrofejniji trener Barana u istoriji kluba podnio je ostavku poslije pet kola ovogodišnjeg šampionata.

On se u emotivnoj poruci zahvalio igračima, saradnicima, navijačima i medijima. Njegovo obraćanje javnosti prenosimo integralno.

“Danas, sa velikim emocijama želim da se oprostim od FK Mornara. Prije dvije i po godine, kada sam preuzeo klupu, klub je bio u izuzetnoj teškoj situaciji, kada nas je cijela fudbalska javnost vidjela kao drugoligaše, mi smo uspjeli da sa čacuvamo prvoligaški status.

Sledeća sezona je bila istorijska, postali smo vicešampioni Crne Gore i po prvi put ime Mornara se čulo na mapi Evrope.

I što je još impresivnije briljantnim igrama stigli do trećeg kola Lige konferencija. U poslednjoj sezoni smo završili peti na tabeli i po prvi put igrali finale Kupa.

Želim da se zahvalim svim igračima,stručnom štabu,medijima, navijačima, sportskom direktoru Mitru Novakovicu na izvrsnoj saradnji.Nevjerovatna hemija koja je nastala izmedju igrača i mene učinilila je da nemoguće stvari postanu moguće.

Hvala vam što ste me učinili ponosnim na svaki trenutak koji smo proveli zajedno .I kao trener i kao čovjek volio sam vas kao porodicu” napisao je Đurašković u dopisu našoj redakciji.

Ostavka je uslijedila zbog slabijeg rezultatskog starta sezone. Barani su u prvih pet kola ovogodišnjeg šampionata upsiali tri poraza, te po jedan trijumf i remi.